Futbolda Aktif Taraftarlar Birliği (FATAB)
Hızlı Ulaşım
 
Anasayfa » Hakkımızda » Etkinlik
FATAB kuruluş bildirgesinde bildirildiği gibi; ideolojik yaklaşımlardan uzak, sosyal ve bilimsel konuları kendisine ilgi alanı olarak belirlemiş, yerel – bölgesel – ulusal – küresel anlamda futbol taraftarlarının her düzeydeki sorunlarının çözümünde etkin olan, aktif ve katılımcı yöntemi benimseyen bir sivil toplum yapılanmadır. Bu parola ile yola çıkan FATAB, küresel anlamda da dile getirilen futbol taraftarlarının sorunlara teorik ve kampanyalar aracılığıyla yaklaşımlar sergileyen, aktiviteler gerçekleştirmeyi öngörmüştür.

FATAB, futbolda toplumsal bir farkındalık yaratmak için çeşitli kampanyalara öncülük yapmak eğilimindedir. Futbolda Aktif Taraftarlar Birliği, bilinç düzeyi yüksek bir toplum yaratma konularında üzerine düşen sosyal sorumlulukların bilincinde hareket edecektir.

FATAB üyeleri gerçekleştirecekleri AB Projeleri, TÜBİTAK Projeleri ve BAP Projeleri, toplumsal farkındalık projeleri, sosyal aktiviteler, kampanyalar vb. aktiviteler yanında akademik yetkinliklerini de sergileyecek, ortaya çıkarılacak performanslar bileşkesi ile hedeflerini gerçekleştirecektir.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF),Türkiye Futbol Kulüpler Birliği, Türkiye Milli Olimpiyat Kurulu (TMOK), Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM), Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TUBİTAK), Ulusal Ajans (UA) ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) yanı sıra Kulüp, Belediye ve Kamu – Özel Kurum ve Kuruluşlarıyla işbirliği, kampanya ve projeler aracılığıyla ortaklıklar gerçekleştirmek arzusundadır.
 
yukari